Přeskočit na obsah

Zpět na kategorie

Ze života MultiSportu

Rozvoj zaměstnanců je prioritou číslo jedna

Rozvoj zaměstnanců je prioritou číslo jedna

Kontinuální vzdělávání a nadstandardní prostor pro talenty. To je jeden z pilířů firemní strategie v kontextu práce se zaměstnanci. Doba nám klade spoustu výzev a je nám jasné, že spoléhat se jen na oblíbený produkt nestačí. Srdce firmy je v lidech a víme, že právě do nich musíme investovat nejvíce.

Když zmiňujeme vzdělávaní zaměstnanců, nemyslíme tím firemní knihovnu, pár hodin angličtiny a vstupenky na konference. Na firmu naší velikosti máme poměrně důmyslně propracovaný vzdělávací systém. A jsme na to náležitě pyšní. Věříme, že i díky němu se od roku 2022 kariérně posunulo 15 % MultiSporťáků. 

Jak funguje kompetenční model?

Vzdělávací systém stojí na dvou pilířích. První je postaven na kompetenčním modelu. Pro každou pozici máme dle standardizované šablony pojmenované potřebné kompetence. Každý zaměstnanec řeší s nadřízeným aktuální stav svých dovedností v kontextu pozice a společně schvalují kýžený stav. Na základě této matice se stanovuje rozvojový plán. Konkrétní kroky, měřitelné cíle a jasné deadliny jsou základ. Tímto vzdělávacím procesem prochází každý zaměstnanec firmy.

„Naše firma je poměrně dynamická. Máme velké plány, ambiciózní cíle a s tím jde ruku v ruce zvyšující se tempo a nároky. K tomu potřebujeme zaměstnance, kteří se chtějí posouvat a rádi jim k tomu dáme prostor.“ říká Eva Loužecká, Executive Director MultiSport Benefit. “Od roku 2022 se na vyšší pozice posunulo 17 zaměstnanců, což v počtu 115 lidí není vůbec špatné číslo.” dodává.

MultiSportí Talent program

Druhý pilíř je náš Talent programnejvyšší meta vzdělávacího programu a motivace pro spoustu zaměstnanců, který není pouze pro nadšené karierní začátečníky. Do tohoto programu se může jednou ročně přihlásit každý zaměstnanec po zkušební době. „Proaktivitou zaměstnance to jen začíná. Každý, kdo se chce do talent programu dostat, musí připravit strategickou prezentaci, ve které představí konkrétní cíle, jenž chce ve svém rozvoji a nad rámec své pozice dosáhnout. Řešíme, co přinesou jemu i firmě.“ Nastiňuje Miroslav Rech, CEO společnosti.

Poté, co si realizační tým talent programu vyslechne všechny prezentace, rozhodne, kdo se do programu pro daný rok dostal. Zásadní výhoda je v tom, že člověk v talentu má nadstandardní budget. Tím, že se do talentu automaticky nedostane každý, zvyšujeme určitou exkluzivitu a vlastně i dopad tohoto programu. „Přirozeně se stává, že účastníci programu předávají své know-how kolegům a jsou pro ně inspirací, aby se zkusili příště hecnout oni.“ dodává Rech.  

V tuto chvíli je v talent programu 13 % zaměstnanců firmy a jak už bylo zmíněno na začátku textu, věříme, že právě díky tomu se firma bude dál ubírat tím správným směrem.  I možná proto si vzdělávání vede každoročně dobře v interním zaměstnaneckém průzkumu.

Chcete být součástí našeho týmu a pomoci nám rozvíjet fajn firmu i produkt? Mrkněte na kariérní stránky a třeba vám něco padne do oka.  

wave

Další tipy na čtení