Zjistěte vše, co vás zajímá o společnosti MultiSport

FAQ

Obecné

Co je program MultiSport

Nabízí zaměstnavatelům řešení dlouhodobé motivace zaměstnanců k pravidelnému pohybu a relaxaci. Obsahuje 2 produkty – MultiSport kartu a nově MultiSport events.

Co je MultiSport karta?

MultiSport karta je volnočasový zaměstnanecký benefit, který vám garantuje každý den volný či zvýhodněný vstup do více než 1 600 relaxačních i pohybových zařízení ve 300 městech v Česku i na Slovensku. Celoročně můžete vybírat z více než 260 různých aktivit.

Jak mohu MultiSport kartu získat?

Jde o jedinečný zaměstnanecký benefit – už z definice je tedy jasné, že ho lze získat pouze přes svého zaměstnavatele, individuálně ho tedy získat v současné době nelze. Pokud vy sami pracujete v personálním oddělení a přemýšlíte, jak dlouhodobě motivovat své lidi k pohybu a relaxaci, nehledejte dál. Ozvěte se nám a společně zařídíme, aby se vaši zaměstnanci cítili lépe. Pokud patříte právě mezi zaměstnance, ale zatím vám váš zaměstnavatel tento benefit nenabídl, na nic nečekejte a doporučte nás svému zaměstnavateli. My sami ho kontaktujeme a seznámíme ho se všemi detaily programu MultiSport.

Jak MultiSport karta funguje?

Podívejte se na naše video, které vám vše jednoduše vysvětlí. Ve zkratce jakmile od svého zaměstnavatele dostanete MultiSport kartu, můžete ji začít využívat téměř okamžitě. Stačí se jen seznámit s podmínkami používání MultiSport karty a podepsat se na její zadní stranu. Pak už jen stačí si podle libosti vybrat, kam vyrazíte! Na recepci zařízení se vždy prokažte svojí MultiSport kartou společně s průkazem totožnosti s fotografií a … To je vše!

Co jsou MultiSport events?

Vzděláváme. Spojujeme kolektiv. Pečujeme o zdraví vašich zaměstnanců – to jsou důvody, proč pořádáme eventy a proč je považujeme za nedílnou součást MultiSport programu. Celou akci pro vás kompletně zajistíme včetně sportovního vybavení, podpory komunikace k zaměstnancům, fotodokumentace z akce. V současné době vám nabízíme Dny zdraví a sportu, Workshopy, Teambuildingy, Family days, Sportovní firemní hry nebo Networkingové akce. Zaujali jsme vás? Napište nám, nebo se podívejte na detaily o námi pořádaných eventech.

Kdo jsou naši partneři?

Spolupracujeme s těmi nejlepšími relaxačními a pohybovými zařízeními v Česku i na Slovensku. Náš tým usilovně pracuje a hledá pro vás taková místa, kde si odpočinete, kde vás doslova nabijí novou energií. Samozřejmostí je vysoká úroveň poskytovaných služeb a kvalitní zázemí. Podívejte se na kompletní výpis.

Zaměstnanec

Je možné si MultiSport kartu objednat e-mailem nebo po telefonu?

Jediným, kdo pro vás může MultiSport kartu získat, je vaše HR oddělení. Pokud váš zaměstnavatel s MultiSportem zatím nespolupracuje, doporučte nás a my se mu sami ozveme s nabídkou.

Kolik za MultiSport kartu měsíčně zaplatím?

Vašemu zaměstnavateli fakturujeme každý měsíc pouze cenu karty. Ta se odvíjí od toho, jaký model spolupráce s námi si zvolí, i proto může být její cena různá. Konkrétní nabídku pro vaše HR oddělení rád připraví náš obchodní zástupce na nezávazné schůzce.

Jak mi MultiSport kartu doručíte?

V drtivé většině případů posíláme karty přímo na adresu uvedenou zaměstnavatelem, tzn. do vašeho zaměstnání. Tam jsou pak jednotlivé karty k vyzvednutí nebo vám je HR oddělení rozdá.

Mohu si svoji kartu vyzvednout osobně?

Samozřejmě ano.

  • V Praze sídlíme na adrese: KUTA CENTRUM, Zelený pruh 95/97 140 00 Praha 4 (3. patro). Mrkněte na mapu.
  • V Brně si můžete kartu vyzvednout na adrese: Zvěřinova 1277/11a, 618 00 Brno. Mrkněte na mapu

Dostal jsem obálku s MultiSport kartou. Co dál?

Otevřete obálku, kde je ke kartě i průvodní dopis. Právě tam vám píšeme, jak váš nový benefit užívat. Podmínky užívání karty jsou také zveřejněny zde. Jen přátelské upozornění: MultiSport karta je nepřenosná a můžete jí využívat jen vy. Proto si ji nezapomeňte podepsat – bez toho je karta neplatná, a společně s MultiSport kartou vždy předkládejte doklad totožnosti s vaší fotkou. Pokud obsluze na recepci zařízení předložíte jen MultiSport kartu, nemusí vás vpustit.

Jak často mohu kartu využívat?

MultiSport kartu můžete využívat na 1 vstup do jednoho zařízení denně. To znamená, že pokud budete chtít, zvládnete i 30 nebo 31 různých aktivit měsíčně! Někteří partneři dokonce pod pojmem „1 vstup“ umožňují více aktivit v rámci jednoho zařízení (např. bazén a sauna). Podívejte se na naše partnerská zařízení a jejich nabídku.

Platím za vstup nějaký poplatek na místě?

V 99 % případů je vstup volný. Pokud tomu tak není, uvádíme to přímo v detailu u konkrétního partnera, případně v podmínkách užívání MultiSport karty, které jsou zveřejněné zde. POZOR: zařízení může nad rámec vstupu požadovat například vratnou zálohu na rezervaci nebo náčiní. Toto MultiSport karta nekryje.

Jak zjistím, kde všude mohu využít MultiSport kartu?

V současnosti nabízíme volné / zvýhodněné vstupy do více než 1 600 zařízení v Česku a na Slovensku. Vybírat si můžete z více než 260 pohybových i relaxačních aktivit ve 300 městech. Pomocí našeho vyhledávače vybírejte lokalitu nebo svoji oblíbenou činnost, u každého zařízení najdete i detaily (kontakt, nutnost rezervace, výpis aktivit, které lze čerpat, informace o doplatcích atd.).

Mohu využívat svou MultiSport kartu i v zahraničí?

V současné době můžete kartu využívat i v partnerských zařízeních na Slovensku. Podívejte se, o která se jedná.  K dispozici je vám tedy více než 1 600 zařízení v Česku a na Slovensku. MultiSport najdete i v Polsku či Bulharsku, zde bohužel zatím českou MultiSport kartu využívat nelze.

Mohu si prostřednictvím MultiSportu domlouvat rezervace na kurty nebo lekce?

Bohužel – toto zatím neumožňujeme. Vše je třeba domlouvat s konkrétním zařízením. Ve výpisu našich partnerů ale najdete vše potřebné, abyste ho mohli kontaktovat sami.

V mém oblíbeném zařízení zatím MultiSport kartu neakceptují, mohu to nějak ovlivnit?

Samozřejmě. Partnerskou síť rozšiřujeme právě na základě vašich návrhů a požadavků. Pokud máte konkrétní návrh, pošlete nám ho prostřednictvím kontaktního formuláře. Náš tým ověří, zdali je zařízení pro zařazení do partnerské sítě vhodné. Pokud ano, uděláme vše, abychom vám ho co nejdříve mohli představit jako novinku!

Mohu využívání MultiSport karty nějakým způsobem přerušit?

V tomto případě se informujte na HR oddělení, kde vám personalista/tka sdělí konkrétní možnosti, vždy totiž záleží na konkrétní spolupráci mezi společností MultiSport Benefit a vaším zaměstnavatelem. Standardní postup je, že přerušení je možné pouze z vážných zdravotních důvodů, které podložíte potvrzením od lékaře o neschopnosti vykonávat sport.

Co mám dělat, pokud jsem kartu ztratil/a?

Nepanikařte – stačí ztrátu nahlásit na personálním oddělení vašeho zaměstnavatele. My vám poté vystavíme novou kartu bez jakéhokoliv poplatku. Bohužel si ale budete během této přechodné doby hradit všechny jinak zvýhodněné vstupy.

Kartě skončila platnost. Co s ní?

V takovém případě nám prosím vraťte kartu zpět. I s tímto vám samozřejmě pomůže vaše personální oddělení.

Končí mi zaměstnanecký poměr, ale karta je ještě platná. Co to pro mne znamená?

To záleží na konkrétní spolupráci mezi společností MultiSport Benefit a vaším zaměstnavatelem. Standardní postup je, že platnost karty končí s posledním dnem ve vašem stávajícím zaměstnání. Jsou ale jisté výjimky, jako např. v případě, že jste si objednali MultiSport kartu přes Cafeterii, proto se vždy informujte na možnosti ve vašem personálním oddělení.

Mohu získat MultiSport kartu i pro své rodinné příslušníky nebo kamarády?

Ano. K jedné zaměstnanecké kartě je možné získat jednu takzvanou Doprovodnou kartu pro dospělou osobu a až tři Dětské karty, platné do 15 let. Doprovodnou kartu nabízíme výhradně pro rodinné příslušníky nebo životní partnery – tedy nikoliv pro kamarády. Je však na vašem zaměstnavateli, zda tyto karty podporuje, proto se obraťte na vaše personální oddělení.

Fungují MultiSport karty pro rodinné příslušníky samostatně nebo musíme chodit cvičit spolu?

Tyto karty fungují samostatně. Její držitel má stejná oprávnění jako majitel standardní zaměstnanecké MultiSport karty.

Mohu si objednat Doprovodnou / Dětskou kartu bez zaměstnanecké?

Toto bohužel možné není. Abychom zamezili zneužívání Doprovodných / Dětských karet, jsou doprovodné přímo navázány na zaměstnanecké karty.

Mohu svoji MultiSport kartu půjčovat kamarádovi?

Bohužel nikoliv. Karty jsou nepřenosné a může je využívat pouze jejich držitel uvedený na kartě.

Zaměstnavatel

Jaké jsou výhody MultiSport programu pro nás jako zaměstnavatele?

Samozřejmě můžete vidět čistě finanční důvody: jedná se o daňově neuznatelný náklad. Tedy z takto vynaložených prostředků sice odvedete 19 % daň z příjmu, ale na rozdíl od peněžní odměny (mzdy) z nich neodvádíte zákonné sociální a zdravotní pojištění. Na straně zaměstnance pak při obdržení MultiSport karty nedochází ani ke zdanění, ani k odvodům pojistného. Lze si tedy snadno spočítat, že za stejné prostředky vynaložené zaměstnavatelem dostane zaměstnanec v případě nepeněžních benefitů o 32 % vyšší reálnou hodnotu, než v případě mzdy. A naopak, aby zaměstnanec dostal stejnou reálnou hodnotu, představují nepeněžní benefity pro firmu oproti mzdě o 24 % nižší výdaj.

Co přinese MultiSport program nám a našim zaměstnancům?

Všechny průzkumy potvrzují, že ve firmách, kde se zaměstnanci věnují pohybových a relaxačním aktivitám, klesla nemocnost. Zároveň se potvrdilo, že spokojenější a zdravější zaměstnanci jsou výkonnější. MultiSport program dlouhodobě pracuje na tom, aby vaši zaměstnanci právě takoví byli. Zároveň byli motivovanější a lépe spolupracovali jako kolektiv. Zvyšuje se také vaše atraktivita jako zaměstnavatele. Podívejte se sami, jaké výhody vám přinese spolupráce s MultiSportem.

Na jak dlouho musíme program MultiSport objednat?

To záleží jen na vaší společnosti. Vzájemná spolupráce je ošetřena písemnou smlouvou na dobu neurčitou s měsíční výpovědní lhůtou. Od smlouvy je navíc možné kdykoliv bez udání důvodu odstoupit.

Jaké jsou možnosti financování MultiSport programu?

V první řadě: vstup do programu není spojen s žádným administrativním nebo manipulačním poplatkem. Program MultiSport je flexibilní. Proto je jen na vás, jakým způsobem a z jakých zdrojů ho budete chtít financovat. Nejčastějším řešením je financování z:

  • provozních prostředků firmy
  • vlastních prostředků zaměstnance (měsíční srážka ze mzdy)
  • nebo kombinace dvou předchozích způsobů financování

Co mým zaměstnancům přinese MultiSport karta?

V první řadě jim nabídnete unikátní benefit, který na našem trhu nemá obdoby. Každý váš zaměstnanec je jedinečný a vy mu tímto dáváte najevo, jak ho respektujete a dáváte mu ve využití karty volnost. Sám si může vybrat kdy a především jakou aktivitu zvolí. Vy sami nemusíte navíc domlouvat žádná složitá partnerství s dalšími subjekty – o to jsme se postarali za vás! Podívejte se, kde je dnes možné MultiSport kartu využívat.

Jak můžeme MultiSport kartu pro naše zaměstnance získat?

Jednoduše – napište nám nebo zavolejte a rádi vás poznáme osobně na nezávazné schůzce. Jedinou podmínkou je minimální počet 10 odebraných MultiSport karet. Přičemž 60 % karet musí být zaměstnaneckých, zbývajících 40 % karet mohou být karty Doprovodné / Dětské. Pokud toto splňujete, ozvěte se nám a sestavíme vám nabídku na míru (nabízíme různé formy financování i v průběhu času).

Můžeme kartu nabídnout výhradně zaměstnancům nebo i externím spolupracovníkům?

MultiSport kartu mohou obdržet i externí spolupracovníci nebo lidé s dohodou o provedení práce atd. Vše je smluvně zajištěno čestným prohlášením ze strany firmy.

Můžeme během spolupráce zvyšovat počet karet?

Samozřejmě. Aktualizace počtu karet je možná vždy k 15. dni v měsíci prostřednictvím e-mailu nebo webového formuláře, který je vytvořen speciálně jen pro vás.

Jaká je cena MultiSport karty?

Výši ceny karty ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty nejdůležitější můžeme zařadit jednak počet osob, pro které karty zřizujete, ale také tzv. model financování. Ten vyplývá z procentuálního rozdělení měsíčních nákladů mezi zaměstnavatele a zaměstnance. Vždy však platíte pouze za aktivní karty. Máte k financování další otázky? Dejte nám vědět a my vám vše vysvětlíme.

Jaká je s MultiSport kartami spojená administrativa?

Prakticky žádná. Vsadili jsme na maximální jednoduchost a zákaznický servis je pro nás samozřejmostí.

Co nám i našim zaměstnancům přinesou MultiSport events?

Rozhýbete vás i vaši firmu, společně se dozvíte mnoho nových informací z oblasti zdravého stravování, pohybu a relaxace a sladění pracovního a osobního života. Vaši lidé se v neformální atmosféře zároveň stmelí jako kolektiv a budou lépe komunikovat a spolupracovat. Navíc celý event proběhne pod záštitou MultiSportu a vždy ho povedou profesionální lektoři – pro vás tak bez starostí. Chcete vědět o našich eventech víc? Podívejte se na detaily.

Jak můžeme MultiSport event pro naše zaměstnance získat?

Jednoduše – ozvěte se nám a rádi vás poznáme osobně na nezávazné schůzce. Veškeré eventy realizujeme pro všechny společnosti bez rozdílu, zda jsou či nejsou naším klientem.

Jaká je cena eventů?

Všechny eventy kompletně zaštiťujeme a jejich obsah individuálně přizpůsobujeme přáním konkrétního klienta. Proto výši ceny eventu ovlivňuje mnoho faktorů. Nejprve se s vámi potkáme osobně, probereme vaše potřeby a požadavky. Poté už nic nebrání tomu vám předložit na míru šitou nabídku.

Je možné MultiSport program hradit flexipasy / stravenkami / přes Edenred?

Bohužel zatím ne. S těmito společnostmi nemáme uzavřenou spolupráci.

Co je to zúčtovací období?

V programu MultiSport odpovídá zúčtovacímu období jeden kalendářní měsíc.

Jaká je doba splatnosti pro platbu za program MultiSport?

Základní lhůta doby splatnosti je 14 dnů.

Partner

Jak se můžeme stát vaším partnerem?

V první řadě jsme rádi, že s námi chcete spolupracovat. Už se nemůžeme dočkat, až se poznáme osobně. Navštivte naši stránku věnovanou partnerům a napište nám. My se vám co nejdříve ozveme. Stejně tak rozšiřujeme naši partnerskou síť i na přání našich korporátních klientů či samotných uživatelů MultiSport karty, v tomto případě my sami konkrétní zařízení kontaktujeme.

Požadujete po svých partnerech smlouvu?

Ano. Tištěná a podepsaná smlouva je pro vzájemnou spolupráci nezbytná. Ale nebojte se, rozhodně vás nechceme zavalit administrativou. Pravidla spolupráce jsou velmi jednoduchá.

Jak budeme odbavovat zákazníka, který se prokáže MultiSport kartou?

Jednoduše – přes čtečku čárového kódu, který je na každé kartě. Čtečka, stejně jako instalace je samozřejmě zdarma. Vy potřebujete pouze počítač a připojení k internetu. Nemusíte se bát – čtečka neznamená ani jakýkoliv zásah do vašich pokladních nebo jiných systémů. Celé odbavení funguje ve webovém prohlížeči. Výhody naší čtečky:

  • Zrychlené odbavení klientů
  • Připravené podklady pro vystavení faktur
  • Zrychlené zpracování a proplácení faktur

Kolik nás bude spolupráce stát?

Možnost přijímat karty MultiSport je pro zařízení zcela zdarma, stejně tak ani při i vstupu do programu neplatíte žádné vstupní poplatky. Model spolupráce je založen na proplácení vstupu za každého konkrétního uživatele MultiSport karty za speciálních podmínek. Záleží na mnoha faktorech, mezi ně patří například typ zařízení, počet návštěvníků, lokalita atd. Víme však, že každý partner je něčím jedinečný. Proto vám vyjdeme vstříc a sestavíme pro vás nabídku na míru.

Jaká je splatnost faktur?

Splatnost máme standardně nastavenou na 14 dní.