Kam v listopadu na severu Čech? Na horolezeckou stěnu, do lázní nebo i do zoo
Máme pro vás další várku tipů na víkendové aktivity. A všechny zvládnete s MultiSport kartou!
Městské lázně Ústí nad Labem
Pokud vás láká…
Zoo, zámek nebo bruslařská dráha? Vyrazte na výlety s MultiSport kartou už tenhle víkend!
Prázdniny za námi a školní rok před námi. To ale neznamená, že odzvonilo výletům. Pořád ještě máme víkendy! Po moravských tipech tu máme tentokrát i ty z Čech – a ukážeme vám, jak si je užít naplno s MultiSport kartou.
Směrem na město Písek najdete zámek Blatná. Ten je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel v České republice, které patří mezi stavebně-historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu u nás.
Zámek si zahrál v jedné z nejslavnějších českých pohádek Šíleně smutná princezna a ve spoustě dalších filmů. Dětem je uzpůsobena i jedna z prohlídkových tras, na které se podívají do zbrojnice, strážnice, loveckého salonku, jídelny a na jižní terasu Rejtova paláce.
Půl hodiny cesty autem z Plzně na sever najdete menší zoo, která je ideálním tipem na rodinný výlet. Návštěvníci tu mohou obdivovat například lvy, tygry nebo levharty. Přijet se vyplatí hlavně dopoledne, kdy jsou zvířata aktivnější a v areálu panuje klidnější atmosféra.
ZOO zároveň můžete propojit snadno s dalším aktivním programem – například krátkou procházkou k řece Střele nebo do okolních lesů.
Pokud se vám nechce opouštět brány města Plzně, vyrazte do Škodalandu, multifunkčního sportovního areálu, který najdete u vodní nádrže České údolí. S MultiSport kartou je vám tu k dispozici minigolf, v případě ještě teplého počasí pak biotop s paddleboardy, kajakem a šlapadly. Využít tu mohou děti a dospělí ale i in-line dráhu nebo trampolíny.
Na to se můžete podívat na naší Mapě aktivit.
Máme pro vás další várku tipů na víkendové aktivity. A všechny zvládnete s MultiSport kartou!
Městské lázně Ústí nad Labem
Pokud vás láká…
Milujete pohyb i čistou přírodu? Pak může být Plogging, jak se říká sbírání odpadků v přírodě při pohybu, to pravé pro vás!
Nedávno vyrazili Ploggovat i Ivan Daníček a Jakub Marek z olomoucké…
Tady jsou čtyři tipy na podzimní výlety na Moravě. A všechny je zvládnete s MultiSport kartou!
Podzim už zaklepal na dveře a naplno do nich vešel. To ale neznamená, že…
Výdaje na zdravotní péči nás stojí každý rok více. Mezi lety 2010 a 2022 se jeho roční náklady téměř zdvojnásobily a dnes přesahují 590 miliard korun. Náklady na péči rostou rychleji než výkon celé…