Přeskočit na obsah

Zpět na kategorie

Novinky MultiSport Index Tiskové zprávy

Sportovní aktivita Čechů je na vzestupu. Návštěva sportovišť v prvním čtvrtletí meziročně stoupla více než o třetinu

Sportovní aktivita Čechů je na vzestupu. Návštěva sportovišť v prvním čtvrtletí meziročně stoupla více než o třetinu


Analýza počtu vstupů klientů společnosti MultiSport Benefit v prvních čtvrtletích od roku 2018 ukázala, že Češi mírou svých sportovních aktivit výrazně překonali úroveň před pandemií COVID-19. V porovnání s předešlými lety v minulém roce Češi sportovali nejvíce od roku 2018 (analýza nezahrnuje data z roku 2021, kdy byla většina sportovišť uzavřena z důvodu rozšíření pandemie COVID-19).

V porovnání s rokem 2020, kdy byli Češi ze sledovaného období nejaktivnější, stoupla návštěvnost sportovišť v roce 2023 téměř o čtvrtinu. Oproti nejslabšímu sledovanému čtvrtletí v roce 2018 vzrostla návštěvnost sportovních center dokonce o 64 %.

Analýza stejně jako loni potvrzuje, že Češi nejvíce sportují v březnu. Neplatí tak ve společnosti často opakované přesvědčení, že sportoviště každoročně lákají takzvané ledňáčky”, kteří se kvůli novoročním předsevzetím do sportu hrnou jen na začátku roku a v březnu už po nich není vidu,”

komentuje výsledky Miroslav Rech, CEO společnosti MultiSport Benefit.

Ve své analýze se společnost MultiSport Benefit zaměřila také na to, jaké sporty jsou Čechům nejbližší. Pomyslné stupně vítězů zůstávají oproti minulému roku beze změny. Stejně jako loňský rok čeští sportovci nejčastěji zavítali do posiloven. Ty tvořily třetinu veškerých vstupů.

Těší nás, že si posilovny obhájily místo nejoblíbenější sportovní aktivity českých sportovců. Konstantní popularitu posiloven si vysvětlujeme širokou nabídkou aktivit, kterou sportovcům nabízí. Už dávno se totiž netočí pouze okolo zvedání železa. Sportovní vyžití si u nás najdou i fanoušci kardia, funkčních tréninků, HIIT tréninků nebo klidových cvičení, jako je jóga,”

komentuje Jan Rezek, Marketing Manager ze sítě fitness center Form Factory.

TOP 3 nejoblíbenější sportovní aktivity 1Q 2023

Posilovna

1 154 948 vstupů

Plovárny a wellness centra

347 025 vstupů

Raketové sporty a míčové hry

140 462 vstupů

Na oblibě v porovnání s loňským rokem neztratily ani bazény a wellness. Ba naopak, jejich oblíbenost stoupla oproti roku 2022 dvojnásobně. V prvním kvartálu roku 2023 představovaly 10 % aktivit. Do této kategorie spadají nejen klasické bazény, ale rovněž aquaparky a veškeré regenerační aktivity jako např. sauny. Popularita mírně klesla raketovým a míčovým sportům. I tak ale obhájily třetí místo.

Pod stupni vítězů se umístily návštěvy lezeckých center. V těsném souboji porazily skupinové aerobní cvičení, které se na čtvrtém místě umístilo vloni.

A kdy Češi nejčastěji sportují? I to se oproti loňskému roku nezměnilo. Analýza ukazuje, že nejvíce sportujeme ve všedních dnech. Nejčastěji pak v pondělí. Poté návštěvnost sportovišť plynule klesá. V sobotu je z celého týdne návštěvnost sportovišť nejnižší, v neděli již pak opět roste.

Nejslabším dnem loňského prvního čtvrtletí byl opět 1. leden. Vyjma něj se za sportem nejméně Čechů vydalo v sobotu 18. března 2023. Nejaktivnější byli Češi naopak 7. března.

Rekordní první čtvrtletí nás samozřejmě velmi potěšilo. Dlouhodobý vzestupný trend však letos může negativně ovlivnit změna danění benefitů. I díky nim totiž tento pozitivní trend můžeme pozorovat. Z diskusí se zaměstnavateli víme, že chtějí své zaměstnance ve zdravém pohybu nadále podporovat, jelikož si uvědomují zdravotní benefity, které pohyb má,

uzavírá Miroslav Rech, CEO společnosti MultiSport Benefit.


wave

Další tipy na čtení

Vyplatí se ještě MultiSport karta?  

Vyplatí se ještě MultiSport karta?  

Pohybem proti stresu a vyhoření: Lepší svítit než vyhořet. Co je vyhoření? Příznaky vyhoření. Jak proti vyhoření bojovat? Co můžete udělat proti vyhoření už teď? Stačí málo,…