Přeskočit na obsah

Zpět na kategorie

Novinky Ze života MultiSportu

Pevný dům z karet – stručná historie MultiSportu

Pevný dům z karet – stručná historie MultiSportu

Společnost MultiSport Benefit s.r.o. je dnes zavedenou značkou, oblíbeným poskytovatelem firemních benefitů a stabilním prostředím pro zaměstnance napříč obory. Tím se ale nestala ze dne na den. Když v roce 2010 přišla na český trh jako dceřiná společnost polské Benefit Systems SA, tvořila ji jen hrstka nadšených lidí v malé kanceláři.

MultiSport v čase

Už od prvních dní měl MultiSport za svůj cíl zdraví zaměstnanců v Česku. Aby ale mohl poskytovat produkt, který jim se zdravím pomůže, bylo nejdřív potřeba vytvořit partnerskou síť. Co začalo jako pár posiloven, se postupně rozrostlo ve stále rostoucí seznam sportovišť, relaxačních zařízení a stále pestřejší škálu aktivit, které MultiSportka umožňovala a stále umožňuje. Firemní hodnotou MultiSportu vždycky byla snaha o „win-win“ řešení. V praxi to znamenalo, že z těchto partnerských vztahů benefitovala jak společnost, tak sportoviště, kterým díky kartě přibyla spousta pravidelných návštěvníků. Klientská společnost pak mohla nabízet benefit, který zaměstnancům reálně pomáhá udržovat zdravý životní styl a dělá zdravý pohyb dostupnější.

V roce 2015 už měl MultiSport nasmlouvanou většinu TOP partnerských zařízení v ČR, 600 klientů a 26.000 karet a bylo načase posunout firmu dál. Počet zaměstnanců se během jednoho roku zdvojnásobil z dvaceti na čtyřicet a úspěch měl i nový produkt – Den zdraví, kde zástupci společnosti pomáhají přímo u klienta. Pomocí workshopů, pohybových lekcí nebo měření tělesné diagnostiky dávají zaměstnancům možnost se něco dozvědět, něco vyzkoušet a taky motivovat k další snaze o vyvážení náročného pracovního života.

Není tak divu, že brzy vzniklo oddělení Event, které má přesně tyto aktivit směrem ke klientům. A firma se celkově začala více rozrůstat. Péče o partnerská zařízení, akvizice nových klientů, péče o stávající klienty, kontrola financí nebo třeba marketing – to vše si žádalo řadu specialistů s vlastní agendou.

Přichází další významný rok pro MultiSport, a to je 2018. Tou dobou již počet karet přesáhl 100.000, ve firmě pracovalo 90 zaměstnanců, rozšířil se middle management, nastoupil tým analytiků a připravoval se přesun do větších prostorů na dnešní adresu na Praze 4. Mezitím se rozvíjí pobočky v Brně a Ostravě i částečné zastoupení v dalších českých městech.

MultiSport nikdy nechtěl jen zaujímat přední příčky na trhu s benefity. Dlouhodobým cílem bylo a je působit jako odborník na zdravý životní styl v České republice. Díky každoročnímu výzkumu MultiSport Index je možné vysledovat například trendy v zájmu zaměstnanců v Česku o aktivní život a chuť do něj investovat. Tyto informace jsou důležité nejen pro další rozvoj společnosti, ale také pro českou populaci jako takovou. Proto se MultiSport často objevuje mezi odborníky, kteří se v různých médiích vyjadřují k problematice zdraví zaměstnanců v Česku nebo třeba trhu s benefity.

 1. 2010

  Založení společnosti MultiSport
  Původní tým – Marián, Martyna a asistentka.
  První partner – Hit fitness Flora a Viesmann.
  Top značky jako Holmes Place, BBC Fitness či World Class s námi nechtějí spolupracovat.

 2. 2011

  Podpis 2x World Class.

 3. 2012

  Začátek pasivních poptávek, podepisujeme více známé partnery.

 4. 2013

  Startujeme online systém vč. Inhouse IT specialisty a začínáme podepisovat známé klienty.

 5. 2014

  Máme většinu TOP partnerů a dostáváme se do zelených čísel.

 6. 2015

  Nastupuje první obchodní manažer, HR business partner, Marketingový Specialista a nastává boom Dnů zdraví. Už je 20 zaměstnanců, 600 klientů a 26 000 karet.

 7. 2016

  Zdvojnásobily jsme počet zaměstnanců na 40, zaměřujeme se více na Fair Play a Eventový tým.

 8. 2017

  Rozvoj poboček v Brně a Ostravě.
  Zaměřujeme se na akviziční sales, na trhu vzniká první konkurence – Active Pass Sodexo.

 9. 2018

  Rozšiřujeme middle management, nastupuje tým analytiků a máme více než 90 zaměstnanců.

 10. 2019

  Otevíráme nové kanceláře v Praze.

 11. 2020

  Otevíráme nové kanceláře v Brně.

 12. 2021

  8 měsíců máme pozastavenou službu kvůli covid-19.

 13. 2022

  Spouštíme studentskou a virtuální kartu.

MultiSport dnes

Nyní MultiSport tvoří něco přes 120 zaměstnanců, partnerská síť pokrývá celou republiku a pomáhá dělat aktivní život dostupnější pro zhruba čtvrt milionu lidí. Také se stále pracuje na nových produktech. V roce 2022 byla uvedena studentská MultiSportka a virtuální karta.

Jako stabilní zaměstnavatel se firma projevila také v době pandemie covid-19. Služba byla pozastavena na dlouhých 8 měsíců, i tak se ale společnost obešla bez většího propouštění a významných škrtů. MultiSportka jako firemní benefit je taky často rozdílovým faktorem pro ty, kteří se ucházejí o práci v nové firmě.

Snaha o další budování tím ale rozhodně nekončí. Ve spolupráci s odborníky i zástupci MultiSportu v dalších evropských zemích se firma neustále snaží posouvat vpřed a vytvářet vhodné prostředí pro work-life balance, protože ví, že se pak zaměstnanci cítí lépe. S ohledem na ambiciózní plány, které MultiSport do budoucna má, právě probíhá další vlna rozšiřování. Buď u toho s námi!

wave

Další tipy na čtení

Vyplatí se ještě MultiSportka?  

Vyplatí se ještě MultiSportka?  

Pohybem proti stresu a vyhoření: Lepší svítit než vyhořet. Co je vyhoření? Příznaky vyhoření. Jak proti vyhoření bojovat? Co můžete udělat proti vyhoření už teď? Stačí málo,…