fbpx
Zpět

Udělejte si čas na pořádný rodinný turnaj

  • 9
  • 4

Vymyslet nějakou společnou aktivitu, která by nadchla všechny, dá občas pořádně zabrat, obzvlášť pokud není venku úplně nejlepší počasí. Díky vaší kartě i dětské kartě MultiSport můžete tyto starosti hodit za hlavu a uspořádat si rodinný turnaj v bowlingu.

Co musíte vědět, abyste byli šampiónem turnaje?

Hra se skládá z deseti kol. Hráč se vždy snaží porazit koulí všechny kuželky. Pokud se to nepodaří na první hod, následuje hned druhý. Hráči se střídají za sebou na jedné dráze, než odehrají celý bowlingový zápas. Zvláštní je desáté kolo, tam můžete házet i třikrát, pokud se vám povede shodit všechny kuželky napodruhé. Za celou hru můžete dosáhnout maximálně 300 bodů, tomu se v bowlingu říká „perfect game“. Bowling se hraje ve speciální obuvi, kterou vám na místě zapůjčí.

Už dříve jsme pro vás vyzkoušeli zařízení jednoho z našich partnerů a při té příležitosti s profesionálním trenérem nacvičili techniku bowlingového hodu. Podívejte se, jak na něj.

Chcete si být ještě jistější v kramflecích? Osvojte si základy bowlingové hantýrky

SPARE
Situace, při které hráč pomocí dvou hodů, které má v daném kole k dispozici, porazí všechny kuželky. Pokud se vám spare podaří, započítá se vám 10 bodů a navíc se vám ještě připočte počet sražených kuželek v  následujícím kole z prvního hodu.

STRIKE
Pokud prvním hodem shodíte všechny kuželky, máte strike. Druhý hod se už nehází a započítá se vám 10 bodů. Navíc dostanete ještě body, které získáte při dalších dvou hodech koulí.

FAUL
Faul je jednoduše v tomto případě přešlap. Body, které mohl hráč získat v hodu, se nepočítají.

SPLIT
Je poměrně nepříjemná situace, nad kterou vyzraje spíše člověk, který už má něco naházeno. Může se vám stát, že vám po prvním hodu například zbydou jen dvě zadní krajní kuželky, které jsou od sebe daleko. A vy máte už jen jeden hod na zdolání těchto zbývajících kuželek.


Karta MultiSport hradí 25 % ceny dráhy za 1 hodinu, takže pokud jste čtyři, můžete vyrazit s pár korunami na malé občerstvení a vítězný drink.

Podívejte se, kde najdete nejbližší bowling, a vyrazte s partou přátel nebo rodinou.

Související