fbpx
Zpět

Pokořte vrchol s MultiSportkou! Přinášíme tipy do začátku

  • 28
  • 3

Pokud jste vždycky chtěli vyzkoušet lezení nebo boulder a pokaždé jste si nakonec řekli, že na to nemáte, že máte slabé ruce nebo si to zdůvodnili jinak, máme pro vás dobrou zprávu!

Lezení totiž není jen o síle. Je to také o rovnováze, orientaci v prostoru a kreativitě. Stačí nadšení a zlepšovat se budete bleskurychle. Máme pro vás několik tipů, jak lezení zvládnout a základy lezecké hantýrky.

Ať už jdete na lano nebo na boulder, vždy je potřeba se rozcvičit a po zahřátí se rozlézt na lehčí cestě. Klasifikace cest určuje, jak náročná konkrétní trasa je. Tuto informaci najdete na několika místech u boulderu.

Nejdříve lezte očima

Než začnete, prohlédněte si vámi vybranou cestu a představte si, jak ji budete lézt. Důležité je používat hodně nohy, je tam větší sval a vydrží více než ruce. Dejte si pozor na ohýbání kloubů, nikdy je neohýbejte do krajních poloh, protože byste se mohli zranit.

Hned se nevyčerpat

Nevrhejte se do toho zbytečně po hlavě. Důležité je, aby se vám lezlo co nejlépe a chvíli jste to na stěně vydrželi. Z toho důvodu držte těžiště co nejvíce u stěny, ušetříte díky tomu spoustu energie. A další zlaté pravidlo, které vám zásadně ulehčí lezení je, udržovat si vždy 3 pevné body!

Chcete to vyzkoušet v praxi? Mrkněte se, kde máte nejbližší stěnu a vyrazte!

Související