fbpx
Zpět
Lední bruslení s MultiSportem

Naučte se s námi BRUSLIT

  • 21
  • 1

Jak začít bruslit? Nechte se inspirovat a vyzkoušejte naše tipy.

Lední bruslení

K zimě jednoznačně patří bobování, sáňkování, lyžování, snowboardování nebo právě i lední bruslení. Pokud se chystáte vyrazit poprvé se svým potomkem na led a ještě neumíte vy ani vaše dítě bruslit, tak zkuste naše tipy, jak začít.

1. Myslete na oblečení.
Lední bruslení je zároveň sport, oblečte se tak, aby vám nebylo až moc velké teplo. Sáhněte po pohodlném oblečení a nezapomeňte si sbalit s sebou rukavice. Pokud zatím nechcete investovat do bruslí, můžete si je půjčit.

2. Zkoušejte se v nich jen projít.
Na stadionech mívají gumové rohože. Zkuste se po nich projít a najděte rovnováhu. Pokud se vám to nepodaří a chůze bude roztřesená, zkuste se koukat před sebe do jednoho bodu.

3. Vyzkoušejte led.
Uvolněte se, pokrčte mírně kolena, snažte se držet nohy rovně a v klidu. Zkuste třeba jen chodit. Tím si zvyknete na tření bruslí a ledové plochy. Také se vám zlepší práce kotníků. Pokud se bojíte, držte se okraje kluziště.

4. Postupně zkuste bruslit.
Přeneste váhu na jednu nohu a druhou se pohybujte šikmo dozadu. Hýbejte se pomalu a plynule. Není kam spěchat. Snažte se vyhnout trhavým pohybům. Důležité je držet rovnováhu. Padání se asi nevyhnete, ale tím se netrapte, je to úplně normální.

5. Naučte se padat.
Pády k tomuto sportu patří a potkají i vás. Když se vám bude zdát, že padáte, přidřepněte si a dejte ruce od těla. Tím zbrzdíte pád. Důležité je sbalit prsty v pěst, aby je náhodou ostatní bruslaři nepřejeli.

6. Rozjeďte to.
Když už se budete cítit dobře, zkuste přidat rychlost. Může se stát, že začnete padat. Pokud k tomu dojde, velice pravděpodobně máte váhu moc na špičkách. Stačí pokrčit nohy a klidně upažit ruce.

7. Naučte se i zastavit.
Stačí mírně pokrčit nohy v kolenou a vystrčit jednu nohu. Zatlačte trochu do ledu. Pokud zastavujete správně, pak se na ledu vytvoří malá kupička sněhu.

Kam vyrazit? Podívejte se do našeho vyhledávače.

Související