fbpx
Zpět
MultiSport_driving_range

Nebojte se zajít na driving range

  • 25
  • 6

Je to cvičná louka, na které se začátečníci učí a pokročilí zlepšují své dovednosti. S kolegou Martinem jsme na driving vyrazili a vyzpovídali ho, jak začít, co na sebe, a rozklíčovali jsme s ním některé předsudky o golfu.

Martin v MultiSportu působí jako Sales Consultant a golfu se věnuje už od sedmi let. Ke sportu ho přivedl táta. Dříve hrával i různé amatérské turnaje, dnes je to spíše sport pro radost s přáteli nebo kolegy. Kde to všechno začalo? Na driving range.

Proč vyrazit na driving range?

Je to vlastně jediný možný začátek, jak se ke golfu přiblížit a vyzkoušet, zda vás to chytne. Není vůbec nutné si hnedka platit někde klubové příspěvky. Stačí si zajít na driving a vyzkoušet si to. Úplně nejlepší je poptat se přátel či kolegů a vyrazit s někým, kdo to zná a alespoň trochu hraje a pomůže vám do začátku. Pokud nikoho ve svém okolí nemáte, tak se nic neděje. V každém golfovém klubu naleznete odborníky, kteří vám do začátku poradí.

Co na sebe?

Když jedete poprvé, tak určitě mějte na paměti, že džíny se nenosí. Nejlepší je vzít si látkové kalhoty, popřípadě ženy si mohou vzít sukni. Tričko by ideálně mělo mít límeček. Na golf se nosí speciální obuv, ale do začátku vám budou stačit normální tenisky do města. Za oblečení v začátku určitě nenecháte celou výplatu, většinu z toho už totiž máte doma.

Co všechno po příchodu musí člověk zdolat?

Stačí přijít na recepci a pípnout si MultiSportku. Recepční vám dá lístek, díky kterému získáte míčky z automatu. Ten se nejčastěji nachází cestou od recepce na driving range, tam lístek pípnete a do kyblíčku vám vyskáčou míčky. Pokud nemáte hůl, požádejte na recepci o zapůjčení hole číslo 7. Je to nejuniverzálnější hůl, která bude do začátku pro vás nejlepší. Pak už si stačí vybrat jen místo a odpalovat.

JAK NA SPRÁVNÝ POSTOJ A ÚCHOP HOLE

multisport_uchop_hole_golf

Je to velmi důležitá věc, díky které může hráč odpálit míček správným způsobem. Pokud je postoj přesný a správný, dotkne se hůl při švihu země. Důležité tedy je mít správný postoj, stabilitu a rovnováhu.

1. KROK
Mírně se rozkročte asi na délku ramen a postavte se nad míček tak, aby byl téměř uprostřed, je spíše o něco blíže k zadní noze. Asi dvě třetiny váhy těla přeneste na zadní nohu. Snažte se mít pohodlný a stabilní postoj. Ramena mírně posuňte směrem k zadní noze. Pozor! Špatnou vlastností u začínajících golfistů je, že ramena posouvají dopředu.

2. KROK
Další důležitá věc, která souvisí s prvním bodem, je správný předklon. Ten vychází z kyčlí. Stoupněte si rovně a držte rovná záda. Předkloňte se tak, aby kyčle šly směrem dozadu a hruď dopředu asi do úhlu 45˚. Stále držte rovná záda, ale zároveň buďte uvolnění. Natažené nohy lehce pokrčte.

3. KROK
Ruce spusťte volně dolů a správným způsobem uchopte hůl. Mezi gripem a nohama zbyde prostor zhruba pro jednu pěst. Jste připraveni provést správný švih. Nikdy při něm nezvedejte hlavu, otáčejte se pouze v ramenou a snažte se nehýbat boky.

V našem vyhledávači najdete partnery, kde můžete na driving range zkusit odpálit svoji golfovou kariéru.

Související