fbpx
Zpět

Ještě jste nezkusili Zumbu? Vytančete všechny své starosti

  • 10
  • 2

Zumba není mezi skupinovými lekcemi žádnou novinkou, ale stále je tato kombinace aerobiku a latinsko-amerických tanců oblíbená. Proč?

Celá lekce je vlastně o zábavě a nikdo vás nebude kárat, když striktně nezkopírujete předcvičovaný pohyb. Navíc záleží čistě na vás, kolik energie do tance vložíte a jak moc se zapotíte. Takže ideální volba pro ty, kteří nemají rádi tvrdý dril a vyhledávají nenásilný, ale efektivní pohyb.

Jak hodina probíhá a co vás čeká

Jedná se o intervalový („přerušovaný“) trénink, při kterém se střídají pomalé a rychlé části, a to vždy ve stoje. Díky tomu se tepová frekvence udržuje efektivně v aerobní zóně, spalují se tuky a formuje se tělo. Hodina trvá zpravidla 60 minut, kdy vás ze začátku instruktor zahřeje prvky podobnými jako v aerobiku a poté už přichází na řadu nekonečná taneční party.

V Zumbě se setkáte s různými druhy tanců, které vás nenechají vychladnout. Setkáte se s prvky Salsy, Merengue, Mamba, Cumbia, Reaggaetonu,
Cha-chy, Samby, Calypso, Jivu a výjimkou není ani Hip hopem nebo Flamenco.

Skvělé věci vznikají náhodou. Tak tomu bylo i se Zumbou

Zumba vznikla vlastně omylem, když v 90. letech kolumbijský choreograf a fitness trenér Alberto Perez dorazil na svou hodinu aerobiku a zjistil, že zapomněl svou hudbu. Použil tedy tu, kterou poslouchal cestou autem, začal improvizovat a klientům se tento koncept tak zalíbil, že si o tyto tanečně aerobní hodiny začali říkat sami.

Strhla vás představa cvičení v rytmech živelné hudby? Tomu rozumíme 🙂 Mrkněte se, kde se můžete Zumbě odevzdat!

Související