fbpx
Zpět

Jak se změnila tendence sportovat za poslední roky? Pavel Páv, MultiSport Event Manager, uvádí nejoblíbenější aktivity

  • 20
  • 4

V rámci omezení, která jsme v ČR zažili během posledních dvou let, spousta z nás ztratila zažité návyky a rutinu, a to nejen ke sportování. Nicméně nebylo možné si nevšimnout adaptace u části populace na outdoorové aktivity jako je cyklistika, běh, turistika či běžecké lyžování.

Nepochybuji, že příchod slunečných dní bude impulzem pro většinu z nás trávit dny aktivněji. Abychom neztratili motivaci, je dobré dávat si menší a dosažitelné cíle. Například když chci začít běhat, je dobré začít rychlejší chůzí, která bude přecházet v indiánský běh, a nakonec v běh samotný.

V České republice se turistika a procházky vždy těšily velké oblíbenosti, a to i díky velmi dobře propracovanému systému turistického značení a kvalitě stezek, které vedou na zajímavá a atraktivní místa (hrady, zámky apod.). Není divu, že i v našem průzkumu turistka vyšla jako nejpopulárnější sport.

Podobně tomu je i u cyklistiky, kterou si společně může užít celá rodina. Hodně lidí navíc volí přepravu na kole do práce z časových, finančních, ale i zdravotních důvodů. Díky dostupnosti sdílených kol (například Rekola nebo nextbike) se množství cyklistů ve velkých městech zvyšuje. Ve volném čase si sportovci mohou vybírat z velké nabídky cyklistických tras od zpevněných cyklostezek po náročné downhillové tratě. S nárůstem dostupnosti elektrokol se popularita cyklistiky zvýšila i u lidí důchodového věku, kteří tak mohou trávit svůj čas aktivněji.

Určitě ale není velkým překvapením, že i ve sportu platí pravidlo „ve dvou se to lépe táhne“. Parťák mi může pomoci s motivací, technikou i morálkou. Pokud s nějakým sportem začínám, tak je potřeba osvojit si správné návyky, a hlavně vytrvat v mnohdy náročných začátcích. V podobném duchu je tomu tak vlastně i u dětí. Pro ty je důležité mít vzor. Pokud nikdo z rodiny nevede zdravý životní styl, ke kterému neodmyslitelně patří i sportování, tak je méně pravděpodobné, že si ratolest najde cestu ke sportu.

Pokud uvažujeme, jak skloubit vícero druhů aktivit a umožnit svému tělu kvalitní pohyb každý den, pak karta MultiSport nabízí široké možnosti využití. Je tedy ideálním nástrojem pro vyzkoušení nového sportu. Tím pravým impulzem k nastartování nové aktivity může být i firemní Den zdraví, na kterém zaměstnanci mohou otestovat různé cvičební lekce a workshopy pod dohledem zkušených trenérů. Takže už jen stačí začít a setrvat.

 

 

Zajímá vás, jak sportují Češi?

Přečtěte si podrobnější data v naší publikaci MultiSport Index.

Související